субота, 17 травня 2025 р.

10 книжок про науку для дітей та дорослих

17 травня відзначається День науки в Україні. Свято припадає на третю суботу травня та створене, щоб привернути увагу до роботи українських вчених і досягнень у різних наукових сферах, а також підтримати розвиток інновацій і технологій.

Наука - це цікаво! І переконатись у цьому допоможуть науково-популярні видання наявні у фонді Бібліотеки на Алчевських. Приходьте за книжками, чекаємо на вас.


Бітті Роб. Дивовижна наука. 70 захопливих експериментів, які можна провести вдома

Книжка «Дивовижна наука» зібрала 70 експериментів, які можна провести вдома. Видання покаже дитині, як зі звичайними предметами можна зробити фантастичні речі. 


Фішу Бертран. Ненудна наука. Для тих, кому від 7 до 107 років

Чому зникли динозаври?

Як народжується вулкан?

Чому ми позіхаємо? 

Чи можемо ми ходити поверхнею Юпітера?

Коли народився перший комп’ютер?

Ця дивовижна книжка дасть відповіді на безліч складних питань із багатьох галузей науки: астрономії, фізики, природничих наук, технологій, історії... Відповіді й роз’яснення, створені журналістами-науковцями, подано простою мовою, цікаво й дотепно. А смішні ілюстрації не дадуть занудьгувати. «Ненудна наука» — найкращий подарунок усім, хто хоче дізнатися якомога більше про світ навколо!

Брайсон Білл. Коротка історія майже всього на світі. Від динозаврів і до космосу

Якщо у школі ви захоплено розглядали схему внутрішньої будови Землі чи із цікавістю вивчали сполуки хімічних елементів, ця книжка напевне стане вашою улюбленою. Якщо ж наука видається вам нудною й незрозумілою, Білл Брайсон переверне ваші уявлення! Роками вивчаючи наукові праці та спілкуючись з антропологами, математиками, астрономами й фахівцями інших наук, автор оповідає історію про все на світі: від Великого вибуху й до розквіту цивілізації.


Гіллеспі Л. Д. 100 кроків до науки

Книжка для молодших школярів про те, як наука і технології сьогодення стали такими, як вони є.
Про те, як мрійливі погляди в нічне небо одних людей привели до впевнених кроків на Місяці інших, про зв?язок між першими підрахунками паличками, намальованими на стіні печери, та теорією відносності, між експериментами середньовічних алхіміків та нанотехнологіями, як звуки допомагають бачити, як вакцини здолали віспу, що таке Великий адронний колайдер, та інші речі, про які треба знати, щоб розуміти сучасний світ.

Гант Шеннон. Інженіально! Інженерія в дії

Книга познайомить юних читачів з основними етапами інженерного проєктування і на прикладі дев’яти історій з реального життя доведе, наскільки геніальними можуть бути інженери та їхні винаходи. З’ясуйте, як крок за кроком люди, здатні розв’язати будь-яку проблему, створюють надшвидкий велосипед, усувають затори на дорозі й навіть створюють штучну шкіру.


Сперроу Джайлс. Дитяча енциклопедія науки

Ця корисна енциклопедія стане у пригоді допитливим дітлахам, адже відкриє найцікавіші таємниці майже всіх галузей науки. Читачі дізнаються, з чого складається атом, коли народився Всесвіт, завдяки чому «працюють» розумні матеріали, як улаштований організм людини та безліч дивовиж, що нас оточують. Із цією книжкою навчання перетвориться на справжнє задоволення, під час якого діти не лише ознайомляться з найважливішими досягненнями науки, а й поступово розвиватимуть увагу, пам’ять і критичне мислення.


Барфілд Майк. Елементарно! Науковий детектив: досліджуємо атоми, з яких складається наша оселя

Найлегший і найцікавіший спосіб ознайомитися із Періодичною системою Менделєєва — долучитися до розслідування наукового детектива Шерлока Хімса. Разом ви знайдете і розпізнаєте всі 92 елементи-«злочинці», з яких складається цілий Всесвіт, проведете цікавезні хімічні досліди і дізнаєтеся багато дивовижних фактів про видатних учених.

Читати далі


Поліщук Оксана. Українські науковці та винахідники. Розповіді для дітей

Книжка містить низку ілюстрованих оповідань, з яких читачі можуть дізнатися про видатних, проте не дуже відомих українських науковців та винахідників різних часів (від XV ст. до початку ХХІ ст.). Ці люди працювали в різних галузях (астрономія, хімія, географія, медицина, історія, інформатика та ін.) і створили або винайшли щось абсолютно унікальне для свого часу.

Історії допоможуть юному читачеві відчути докорінну різницю між сучасним життям і життям людей у минулому, зрозуміти важливість знань в усі часи. 

Наука : енциклопедія

Розповідається про сучасні дослідження у різних галузях науки. Ідеться, зокрема, про вивчення процесів, що відбуваються в людському організмі, у надрах нашої планети, на її поверхні та в неосяжних просторах Всесвіту. Енциклопедія містить приголомшливі наукові факти і сотні ілюстрацій.


Гокінґ Стівен і Леонард Млодінов. Найкоротша історія часу

Це скорочене й доповнене новими відкриттями в науці перевидання бестселера Стівена Гокінґа «Коротка історія часу», який розійшовся по світу накладом понад 10 млн примірників! Ви дізнаєтесь про появу Всесвіту, чорні діри, теорію суперструн і квантову механіку.



Ще пропонуємо...

  • Скотт Мейргрід. Наука в коміксах. Роботи та дрони: минуле, сьогодення та майбутнє
  • Тіммеш Кетрін. Дівчата думають про все на світі : розповіді про винаходи, зроблені жінками.
  • Кайку Мічіо. Фізика майбутнього : як наука вплине на долю людства і змінить наше повсякденне життя у XXI сторіччі.
  • Карзан Карло. Думай як Леонардо да Вінчі.  
  • Сеґре Джіно. Звичайні генії. Як два диваки творили сучасну науку : [історії життів Г. Гамова та М. Дельбрюка].
  • Харарі Ювал Ной. Homo Deus. За лаштунками майбутнього.
  • Харарі Ювал Ной. Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього.



Немає коментарів:

Дописати коментар